Stylový deštník do deštivého počasí

Léto pomalu odchází a podzim brzo nastoupí v plné síle. S podzimem můžeme očekávat kromě padajícího listí také nepříjemný vítr, chladné počasí a kapky deště. Ale nesmutněte, naopak podzimní pochmurné počasí je ideální příležitostí, jak se ukázat s novým, stylovým doplňkem – deštníkem.

Deštník je nepostradatelný, pokud nejste fanouškem mokrého oblečení, zplihlých vlasů a případného nachlazení. Dnes se však deštník nekupuje jen kvůli tomu, že prší, ale i jako módní doplněk. Postupem času se stal součástí oděvu a jeho barevný vzhled se odvíjí od módy barev daného roku.

Deštník v historii

Než se ale deštník dostal do moderního provedení, prošel i dlouholetou cestou. Existoval již v dávných dobách. Nejdříve sloužil jako ochrana proti slunci. Ještě ve starověkém Egyptě a posléze v Číně se považoval za symbol moci. V tomto období mohli deštníky používat jen faraóni, císaři a jejich blízké osoby. Jako symbol bohatství a moci byl považován zase v Indii.

Teprve později začal sloužit jako ochrana proti dešti. Nejdříve se vyráběly ze dřeva a z napuštěného plátna. V 19. století pak byla Samuelem Foxem vynalezena ocelová konstrukce. Ve stejném století byl otevřen také první obchod s deštníky v Anglii.

Mnoho lidí považuje deštník za zbytečnost nebo ho používají jen v nejnutnějších případech. Tito lidé často volí deštník v neutrální a co nejtemnější barvě. Pokud ale chcete oživit svůj outfit, doporučujeme sáhnout po barevném, designovém deštníku.

Žlutý, červený, tyrkysový, béžový, pruhovaný, květinový apod. Všechny tyto barvy i vzory povznesou deštník z obyčejné věci na módní doplněk. Deštník vám dodá styl a doladí outfit i v nepříznivém počasí.

Jeden deštník nestačí

Vsadíme se, že ve skříni máte různé styly, takže proč vlastnit pouze jeden deštník. Pořiďte ke svému šatníku různé deštníky, ze kterých si vždy vyberete ten nejvhodnější k vašemu outfitu.

U deštníků hraje roli i období a různé příležitosti. Jiný deštník použijete v létě, jiný na podzim, jiný do divadla i na procházku. Pokud patříte k elegantním ženám, měla byste vlastnit čtyři deštníky – pro každou příležitost jiný. Například na společenské akce by se měl volit deštník v tlumených barvách a spíše malý skládací, abyste jej mohli odložit spolu s kabátem.

Jak si vybrat ten pravý deštník?

Než se pustíte do jeho výběru, je důležité si uvědomit, jaký druh deštníku budete potřebovat. Možnosti jsou následující:

  • skládací versus holový, popřípadě golfový,
  • mechanický, poloautomatický nebo automatický.

Všechny zmíněné varianty mají své pro i proti. Skládací deštník je malý a skladný, ale na druhou stranu není tak pevný a elegantní jako deštník holový.

Další kritéria, které zvažte před jeho výběrem:

  • průměr deštníku,
  • materiál, ze kterého je vyrobena konstrukce i plášť,
  • mechanismus,
  • jeho váha a skladnost,
  • barva a design deštníku,
  • tvar,
  • cena.