3 tipy, jak dodat obýváku šmrnc

Obývací pokoj je centrum celé domácnosti. Místo, kam si přivedete návštěvu, kde trávíte čas s přáteli i rodinou, kde relaxujete i tvoříte. Je to místnost, která je reprezentativní i odpočinková zároveň. A hlavně je to místnost, která je odrazem vás a vaší rodiny.

Pokud máte pocit, že vašemu obýváku něco chybí, pak je na čase ho upgradovat. Nechte se inspirovat a proměňte vzhled svého obývacího pokoje ještě dnes.

1. PŘIDEJTE VÝRAZNOU ZEĎ

Barvy dokáží divy. Použijte proto výraznou barvu na jednu stěnu vašeho obýváku, a nebo alespoň na její část. Tmavé odstíny šedé, modré nebo hnědé dodají obýváku elegantní ráz. Světlé, pastelové tóny, ho zesvětlí, opticky zvětší a dodají mu romantický nádech. Zářivé barevné tóny ho rozjasní a dodají mu mladistvý vzhled.

2. PŘEHOZY, DEKY A HROMADY POLŠTÁŘŮ

Má vaše pohovka svá nejlepší léta už dávnou za sebou? Nemusíte utrácet spousty peněz za novou, postačí pořídit si nový potah nebo pěknou velkou deku, kterou přes ni přehodíte a poté vše doplňte několika originálními polštáři.

Deky a přehozy

Deka nebo přehoz je velmi praktický doplněk. Každý měsíc je můžete měnit podle své aktuální nálady. Výsledek? Pohovka bude pokaždé vypadat jako nová.

Polštáře

A podobné je to s polštáři. Pár dekorativních polštářků, které naaranžujete na pohovku, promění celý její vzhled. Polštáře mají také tu skvělou vlastnost, že okamžitě proměňují atmosféru v místnosti. Proto se jich nebojte a zvesela kombinujte různé materiály, vzory, barvy, motivy, tvary i velikosti. Polštářů totiž není nikdy dost. A navíc! Nejenom, že dodají obýváku šmrnc, ještě udělají vaši pohovku daleko pohodlnější. 

3. Kouzelné koberce

Máloco umí tolik oživit interiér jako koberce. Pokud opravdu chcete zútulnit váš obývací pokoj, vsaďte na ty nejkouzelnější.

Řeč je o těch kusových. Kusové koberce dokáží udělat pokoj daleko útulnějším a navíc skvěle tlumí hluk, mají výborné izolační vlastnosti a pohlcují prach a nečistoty. Koberec by v žádném interiéru neměl chybět.

Při jeho výběru se nebojte odvázat. Horkým trendem jsou orientální koberce. A ty turecké a marocké jsou must have. Ať už máte obývací pokoj zařízený jakkoliv, originální ručně tkaný vlněný kusový koberec, je skvělou volbou. 

Nevybírejte ale jen podle vzhledu. Koberec by měl být dostatečně velký. Sedací soupravu by měl přesahovat minimálně o 10 cm. A pokud máte v obýváku také křesla a odkládací stolky, měly by na koberci alespoň částečně stát také.