Interiérové trendy v roce 2017

Rádi byste dali interiéru novou tvář? Zkuste to s interiérovými doplňky. Jaké jsou momentálně IN? Letošní rok se nese v zemitých tónech a sytých barvách. Hlavní roli hrají také přírodní materiály. Přinášíme vám pár tipů na zajímavé designové prvky.

Barva 2017

Tím, že se letos vše točí kolem přírodních materiálů, zemitých odstínů a celkově všeho, co úzce souvisí s přírodou, pak pro vás nebude překvapením, že pro letošní rok je hlavní barvou zelená (tzv. Greenery). Jedná se o svěží zelenkavou barvu, ale pokud byste radši dali přednost tmavším odstínům zelené ve vašem interiéru, zde se meze nekladou. Tmavě zelená barva je vhodná pro použití do ložnice či obývacího pokoje, kde vynikne v kombinaci s povlečením v přírodních tónech, mosaznou lampou nebo kůží. Doplňky v tmavě zelené barvy navíc dokážou dodat interiéru hloubku a vnést do něj kousek venkovní zeleně.

Terakota

Vneste do svého interiéru drobet tepla a útulnosti díky teplé cihlově červené barvě. Letos jsou populární terakotové dlaždice s přírodním matným povrchem. Pokud nejste příliš odvážní, abyste si obložili kus stěny, tak zkuste využít jako dekoraci klasické keramické květináče.

Korek

Materiál, který zažil v tomto roce velký návrat. Používá se hodně na stěny, kde ve velkých místnostech slouží jako zvukové těsnění i jako „nástěnka". Korková stěna je vhodná zejména do pracoven na poznámky, ale využití najdou i v jiných místnostech (např. pro vytvoření koláže z rodinných fotografií).

Čalouněné čelo u postele

Dřevěný rám letos nahradí čalouněné čelo, které dodá každé ložnici luxus a půvab. Dle designérů je na každém z nás, zda dáme přednost čelu v neutrálních barvách nebo zvolíme luxusní samet.

Eskapismus

V dnešním uspěchaném světě je na běžném pořádku, že jsme neustále ve stresu. Proto také začínají být hodně oblíbené místnosti či zákoutí, kam se můžete schovat před vším schovat. Skvělé jsou pro tento účel ložnice, ale využít k tomu můžete i jinou místnost. Vytvořte si proto klidné útočiště, které bude vhodné např. pro čtení knihy, časopisu nebo samotný relax s šálkem čaje/kávy v ruce.

K tomu budete potřebovat pohodlný a útulný gauč nebo lenošku, huňatý pletený koberec, polštáře, přikrývky nebo sedací vaky.

Čemu se naopak v letošním roce vyvarovat?

Letos zapomeňte na měď a rose gold barvu, zejména pokud máte interiér přesycen těmito tóny nebo levnými, zářivými imitacemi. Zkuste tento kov nahradit spíše nějakým industriálním. Stejně je na tom také mramor. Dejte radši přednost rustikálním zemitým texturám, jako je dřevo, jíl či proutí.