Jarní atmosféra v interiéru díky svěžím květinám

Zima nadobro skončila a jaro nastoupilo v plné síle. Konečně se teploty pohybují kolem příjemným 20 stupňů a my se sluníčka nemůžeme nabažit. Co si takhle užívat jaro nejen venku, ale i v interiéru? Jarní atmosféru lze domů vnést pomocí svěžích květů.

Květiny jsou krásné na pohled a navíc i příjemně voní. Mají schopnost potěšit, uklidnit, inspirovat, prostě pozitivně ovlivnit naši psychiku. Blahodárně působí hlavně na jaře, když je zima už pryč.

Jarní aranžmá květin

Aranžovat jdou skvěle jak květiny v květináčích, tak i květiny řezané. Květináčové rostliny se na jaře často prodávají už s nějakými dekoracemi, avšak lze si ji jednoduše vytvořit i doma. Někdy stačí dozdobit barevnou stuhou kolem květináče nebo doplnění ozdoby na špejli, která se zapíchne do hlíny.

Řezané květiny postačí doplnit do nějaké hezké vázy a udělat z nich dominantní prvek v interiéru. Jarních květin do vázy existuje opravdu spoustu a jsou dostupné v mnoha barvách. Tudíž můžete vybrat takovou barvu, která perfektně doladí celý interiér.

Jaké květiny do interiéru pořídit?

Na výběr je opravdu mnoho květin. Ať už jste příznivce klasických květin, nebo těch z louky, každý si v tomto období přijde na své.

Tulipány

Tulipány jsou prostě klasikou. Jsou oblíbené už několik let. Jakmile se oteplí a tulipánky se v obchodech objeví, zaplaví nejen interiéry, ale jsou často vidět téměř na každé fotce na sociálních sítích. Tulipány dokážou byt naplnit svěžestí a díky pastelovým a zářivým barvám ho rozveselí. Nejvíce oblíbenými jsou tulipány ve žluté a červené barvě.

Hyacinty

Mezi vonné květiny, které provoní naše jarní dny, jsou hyacinty. Jejich vůně je velmi sladká, silná a přitom jaksi jemná. Nejvýraznější vůní se pyšní odrůda Hyacinthus orientalis.

Narcisky

Narcis patří ke klenotům jarního aranžmá. Tyto žluté květinky jsou stejně jako tulipány takový poslové jara. Kromě žluté barvy se můžeme setkat i s oranžovými nebo bílými narcisy. Narcisy jako takové nejen výrazně vypadají, ale i voní. Dokážou osvěžit naši mysl.

Avšak pozor! Pokud chceme zkombinovat narcisky s jinými květinami, je potřeba do vody přidat speciální výživu, která zabrání uvolňování šťávy z čerstvě seříznutých narcisů. Ta totiž ostatním květinám může škodit a to opravdu nechceme.

Primule neboli prvosenka jarní

Petrklíč (primule či prvosenka jarní) je dalším typickým poslem jara. Často se s prvosenkou setkáme venku na záhonech nebo v malých květináčích. V dnešní době existuje kolem 500 druhů primulek, které jsou dostupné v neskutečné barevné škále – od bílé, žluté, oranžové, červené až po růžovou či fialovou.

Mezi další typicky jarní rostliny patří gerbera, pryskyřník a mnoho dalších. Záleží už jen na nás, kterou květinu upřednostníme a vyzdobí svůj interiér.