Oživte na jaře svoji zahradu nejen novým zahradním nábytkem

Jaro, na které jsme tak dlouho čekali je konečně tady a vypadá to, že už zimu definitivně nepustí ke slovu. Proto nastal čas oživit vaši zahradu novým zahradním nábytkem a doplňky. Nevíte, jaké jsou v zahradním nábytku možnosti? Nevadí! Přečtěte si následujících pár tipů a nechte se inspirovat.

Menší nábytek

Trápí vás na vaší zahradě nedostatek místa? Nezoufejte. Přesně pro vás je tu malý zahradní nábytek. V obchodech se zahradním nábytkem seženete malé odkládací stolky a židle z různých materiálů. Vybrat si můžete z dřevěného, plastového, kovového nebo v poslední době velmi oblíbeného ratanového provedení.

Zahradní sestavy

Pokud na své zahradě máte dostatek prostoru, určitě se v obchodě porozhlédněte po zahradních sestavách. Tyto komplety jídelních zahradních stolů a židlí jsou ideální pro větší rodiny, jelikož jsou k dostání klidně i s šesti nebo osmi místy.

Sedací soupravy

Chcete si na vaší zahradě užít stejného pohodlí jako ve vašem obýváku? I pro vás máme řešení - zahradní sedací soupravy. Na výběr máte z několika variant řešení sedacích souprav. Velmi moderní je provedení do L nebo do U. Seženete, ale samozřejmě i klasické rovné sedačky. U většiny zahradních sedacích souprav jsou samozřejmostí pohodlné polštáře, které bývají nepromokavé a snadno udržovatelné.

Lehátka

Pořídili jste si na svoji zahradu bazén, vířivku nebo zahradní sprchu? Pak jistě oceníte zahradní lehátka, na kterých se budete moci pohodlně opalovat a nebude muset řešit hmyz, který by vás na trávníku zajisté otravoval. Stejně jako u zahradního nábytku si můžete vybrat lehátko z plastu, dřeva, kovu nebo ratanu. Nebojte se v obchodě lehátko vyzkoušet, pokud na něm chcete relaxovat musí být opravdu pohodlné.

Další zahradní nábytek a doplňky

Zahradní nábytek jste si již vybrali, ale vaší zahradě stále něco chybí? Pak je na řadě výběr doplňků jako jsou zahradní polstry, osvětlení a dekorace.

Zahradní polstry

Aby byl váš zahradní nábytek ještě pohodlnější, pořiďte si měkoučké polstrování. Experimentujte a vyzkoušejte výrazné barevné podsedáky, které rozsvítí vaši zahradu.

Boxy na polstry

Box na polstry může být skvělým zahradním doplňkem. Je také velmi praktický. Schovávat do něj nemusíte jen polstrování, ale klidně příslušenství k vašemu grilu. Skvěle se dá také použít jako odkládací stolek.

Slunečníky

Nikdo se nechce v horkých letních dnech spalovat na prudkém Slunci. Proto při zařizování vaší zahrady nezapomeňte na slunečníky. Nemusíte mít klasický slunečník s rovnou nohou, vyzkoušejte moderní sluneční clony, které vaši zahradu ozvláštní.

Houpací sítě

Ideální odpočinek po práci vám zajistí houpací síť. Umístěte ji mezi dva stromy a nechte se houpat. Pokud nemáte možnost zavěšení houpací sítě, pořiďte si velkou houpačku, na které budete moci relaxovat s celou vaší rodinou.

Osvětlení

Solární lampy, venkovní svíčky nebo závěsné lampiony, to vše vám zahradu zútulní. Počkejte až se setmí a vychutnejte si zcela odlišný pohled na vaši zahradu.