Příprava na léto: užijte si naplno posezení na zahrádce

Teplé počasí nás čím dál více láká trávit svůj čas na čerstvém vzduchu, který je balzámem na naší psychiku, ale prospívá i fyzickému zdraví. Pokud patříte k šťastlivcům, kteří vlastní zahrádku či terásku, pak ji připravte na přicházející letní měsíce.

Léto je za rohem, a tak je nejvyšší čas připravit svou zahradu na posezení s rodinou či přáteli.

Na zahradu patří přírodní materiály

Přírodní materiály nejlépe zapadnou do každé zahrady. Dřevo jako takové nejenom pěkně vypadá, ale je i příjemné na dotek. Ať už bude chladno nebo vedro, dřevo nestudí a ani se nerozpálí tak, že byste se nemohli ani posadit.

Zahradní nábytek

Patří k základnímu vybavení každé zahrady. Pokud už zahradní nábytek vlastníte z dřívější doby, pak stačí nábytek vyndat z prostor, kam jste ho před zimou uskladnili. V případě, že se na nábytek přes zimu usadil prach a špína, důkladně ho očistěte. Vlastníte-li dřevěný zahradní nábytek a ničím jste ho po sezoně nenatírali, pak ho nechte obrousit, ošetřit mořidlem a nechat ho natřít. U dřeva nezapomeňte na impregnaci, která materiál ochrání před vlhkostí.

Kvalita a celkové provedení hraje hlavní roli

Patříte-li k těm, kteří ještě nevlastní zahradní nábytek, tak se při jeho výběru zaměřte především na jeho kvalitu. V tomto směru rozhoduje právě materiál i celkové provedení. Oblíbený je zejména zahradní nábytek z masivu, který je vysoce odolný, vyznačuje se dlouhou životností a díky svému přírodnímu materiálu perfektně zapadne do každé zahrady.

Pokud nechcete masiv, klasikou zůstává ratanový nábytek, který vypadá skvěle a dobře se s ním manipuluje. Stále oblíbenější je hliníkový nábytek, který je bezúdržbový, působí luxusním dojmem a hodí se jak na venkovskou zahradu, tak i do města.

Zahradní slunečník

I když je zahradní nábytek naprostým základem, pro pohodlí jsou klíčové i další doplňky. K letnímu posezení patří pergola, ale pokud ji nemáte a ani neplánujete postavit, pak se vám bude hodit zahradní slunečník jako ochrana proti slunečnímu záření.

Pergola

Pergoly patří mezi významné zahradní prvky. Pokud byste si ji rádi postavili, pak je třeba promyslet umístění, velikosti i její vzhled. Pro zahradní pergolu je třeba najít vhodné místo, kam ji postavit. Pokud vybereme nevhodné místo, pak zahradní pergola může vypadat v zahradě rušivě až násilně.

Houpací síť, křeslo či houpačka

Houpání není jen pro děti. Ten uvolňující pocit při houpání zbožňuje i většina dospělých. Pokud byste si rádi pořídili houpačku, houpací síť nebo křeslo, je třeba počítat s tím, že bude potřebovat dostatek prostoru. Přece jen tyto kusy nábytku potřebují o něco víc místa než obyčejná lavička. Při jejím výběru nezapomínejte také na to, že by měla korespondovat s celkovým charakterem zahrady.