Připravte svůj balkon na letní sezónu

Kdo by se netěšil na letní večery strávené na balkoně. Pokud, ale svůj balkon využíváte pro uskladnění kol nebo sušení prádla, doporučujeme to změnit. Proměňte svůj balkon v oázu klidu a relaxace. Vznikne vám tak prostor, kde si každý den po náročné práci rádi odpočinete.

Úprava podlahy

Úprava podlahy vašeho balkonu nemusí nutně znamenat nákladnou rekonstrukci a spoustu nepořádku. Pokud vlastníte například balkon s plechovou studenou podlahou, umístěte na ni dřevěné palubky, které podlahu balkonu zateplí a celkově prostor zútulní.

Vhodný nábytek

Pamatujte, že i na velmi malý balkon se vám může vejít stolek se dvěma židlemi. Vybírejte tedy takový nábytek, který vám svými rozměry nezabere veškerý prostor. Ideálním řešením jsou skládací židle. Když budete na balkoně snídat sami, jednu židli jednoduše složíte.

Tip pro vás: využijte prostor balkonu i do výšky. Pořiďte si lavici s úložným prostorem a nástěnným panelem. Získáte tak prostor pro uskladnění věcí a umístění květin.

Květiny a doplňky

Na žádném balkoně by neměly chybět květiny a doplňky. Není nic krásnějšího než rozkvetlý balkon. Nejste fanoušky květin? Nevadí! Vypěstujte si na balkoně třeba rajčata, ředkvičky nebo bylinky, kterým se tam také bude velmi dobře dařit.
Doplňte svůj balkon o svíčky a venkovní osvětlení, které dodá letnímu večeru ten správný romantický nádech.

Tip pro vás: zapomínáte na zalévaní květin a jiných rostlin a bojíte se, že vám na balkoně moc dlouho nevydrží? Vyzkoušejte zalévací systémy, které zavlažují květiny v pravidelných intervalech.

Stín

Není nic horšího než otevřený balkon bez zajištěného stínu a letní tropické teploty. Existuje mnoho řešení, jak se na balkoně chránit před sluncem. Pořiďte si stylový slunečník nebo markýzu, kterou jednoduše zatáhnete jen když je potřeba. V poslední době jsou velmi moderní plachty proti slunci, které váš balkon oživí.

Soukromí

Každý z nás se chce vyhnout očím zvědavých sousedů. I s tímto problémem se dá elegantně vypořádat. Stačí si pořídit zástěnu. Vložit ji můžete do konstrukce zábradlí, nebo si pořídit samostatně stojící zástěnu, která je většinou z papíru, plastu, bambusu anebo textilie.