Romantické bydlení? Zařiďte si interiér podle Lace love

Jako inspirace při zařizování interiéru existuje opravdu hodně stylů. Pokud ale patříte mezi romantiky, máme tu pro vás jeden zajímavý interiérový styl - Lace love, ve kterém dominují krajky, pastelové barvy, květinové doplňky. Pojďme si tento styl představit více.

Charakteristika stylu Lace love

Lace love se příliš od klasického romantického stylu neliší. Styl vychází především z přírody, přírodních materiálů, zahrady a venkovského prostředí. Interiér pak bývá zdobený krajkou, vlněnými látkami, mušelínem, květinovými obrázky, čerstvými květinami a mnoho dalším. V Lace love se nejčastěji používá světle růžová, champagne a bílá barva.

Co se do interiéru v Lace love hodí?

Chcete-li si v tomto stylu zařídit interiér, hodí se do něj vše, co má nádech starých časů, je to vyrobeno z masivu a ve světlé barvě. Ideální jsou čalouněné pohovky a křesla s květinovým vzorem nebo v jemné barvě, rustikální dřevěný nábytek, doplněný o ozdobné úchytky a madla. Doporučujeme zabrousit do nějaké vintage obchůdku, kde můžete najít skutečné poklady.

Do ložnice si pak pořiďte nebesa. Ložnici krásně zútulníte a ještě si vytvoříte více soukromí.

Kombinace s dalším stylem

Rádi si při zařizování interiéru pohráváte i s dalšími styly? Neradi se vymezujete do jednoho? Pokud vás styl Lace love zaujal, skvěle se skloubí například se zámeckým stylem, ke kterému patří křišťálové lustry, keramické zdobené nádobí, velká zrcadla, svícny či obraze se zdobenými rámy.

V hlavní roli dekorace

Dekorace jsou v tomto stylu velmi důležité. Zútulní, hezky doplní a podtrhnou romanticky laděný interiér. V interiéru zařízeném podle Lace love nesmí chybět čerstvé řezané květiny, vázy, polštářky, pletené podsedáky, dřevěné rámečky, šperkovnice, lampy a další vznešené a elegantní doplňky ve správně zvolené barvě.

Lace love barvičky

Jak už jsme výše naznačili, v tomto stylu převládají pastelové barvy, kde převládají odstíny pudrově růžové a starorůžové. Ideální jsou také barvy jako champagne, bílá, světle šedá nebo béžová. Vše by mělo být dozdobeno krajkami (zejména paličkovou krajkou) nebo volány, které k romantickému stylu prostě patří.

Navoďte tu správnou atmosféru

Čerstvé květiny dokážou interiér krásně provonět. Pokud ale není jejich sezóna, případně nechcete každý týden kupovat novou květinu, doporučujeme sáhnout po vonných svíčkách a tyčinkách, které dokážou navodit příjemnou atmosféru. Zejména v době, kdy začíná být sychravé a chladné období.