Svěží zelená pro rok 2017

Začátkem prosince vyhlásila společnost Pantone Color Institute v New Yorku novou barvu pro rok 2017. Tato společnost vyhlašuje barvu každý rok, která poté ovlivňuje módní návrháře, bytové designery, ale i kosmetické novinky.

Barva následujícího roku

Experti v Pantone Color Institute pro rok 2017 vybrali barvu s názvem Greenery neboli zeleň (v přesném kódu Pantone 15-0343). Jak už název napovídá, jedná se o svěží zelenou barvu, která symbolizuje nové začátky. Po letošní pastelově růžové a modré, kdy se staly obě barvy barvou roku 2016, si myslíme, že je to skvělá volba.

Proč právě tato zářivě zelenkavá?

Pantone ji zřejmě vybralo proto, že barva symbolizuje nové začátky, což se perfektně hodí, protože podle numerologie byl letošní rok 2016 se součtem číslic 9 rokem dokončování a následující rok se součtem číslic 2 je rokem nových začátků. :)

Zároveň je tento odstín velice zajímavý. Disponuje totiž svěžím a lehkým nádechem žlutých podtónů, což připomíná první jarní dny, kdy se příroda problouzí. První tráva vykoukne zpoza sněhu, začíná se oteplovat, svítit slunce, stromy dostávají krásnou barvu a my se začínáme cítit mnohem lépe.

Výhoda Greenery

Velkou výhodou této barvy je její neutrálnost. To znamená, že tato čistě přírodní barva se perfektně hodí ke všem ostatním – od jemných, přes pastelové, zářivé, metalické až po tmavé.

Co čekat v designu interiérů?

V nadcházejícím roce můžete očekávat, že se v odstínu posekaného trávníku ponese výmalba interiérů, povrchová úprava nábytku, obklady a dlaždice, bytové dekorace, doplňky a mnoho dalšího. Greenery tak dodá do interiérů svěžest, lehkost, optimismus a vůni čerstvého vzduchu.

Zvolená barva je ideální nejen do nových, ale i starších interiérů, které svým způsobem omladí. Použít lze i v tmavším interiéru v kombinaci s bílou barvou. Obě barvy celý prostor prozáří a vyřeší se tak pocit stísněnosti a vnese dovnitř světlo.

Na stránkách Pantone si můžete prohlédnout doporučené barevné kombinace. Mimo jiné se náramně hodí i k předchozí dvojkombinaci Serenity-Rose a Quartz. Neuděláte chybu ani v případě, že barvu Greenery sladíte se zemitými tóny, modrou, tyrkysovou nebo s pastelovými odstíny. Přibližte v příštím roce interiér více k přírodě a oživte jej prvky v této zářivě zelené barvě.