Vánoční trendy 2016

Štědrý den je pomalu za dveřmi a tak je nejvyšší čas na výběr vánočních ozdob na stromeček, sladit barvy s interiérem a pak už si jen užívat období klidu, pohody a trávit čas se svou rodinou a blízkými. Jaké jsou letošní vánoční trendy? Načerpejte inspiraci v našem článku.

Nejen na stromek, ale i na slavnostní tabuli

Všichni si na vánoční výzdobě necháváme záležet a chcete jít s dobou. Pro letošní rok si přicházejí výrobci ozdob s kolekcemi, které zahrnují pastelové barvy, křišťálovou fuchsiovou nebo v odstínech hnědé a zlaté. Samozřejmě nechybí ani vánoční klasika.

Pastelové Vánoce

Letošní Vánoce budou veselé a hravé. Pokud chcete mít výzdobu podle nejnovějších trendů, nesmí vám chybět výzdoba v pudrových romantických barvách jako je pastelově modrá, růžová nebo mentolová.

Fialová pro odvážné

Pro milovníky fialové se nabízí fuchsiová nebo fialová s růžovými podtóny. Fialové ozdoby kombinují tuto výraznou barvu s bílou nebo světe zelenou, co vytváří netradiční kombinaci. Nechte fialovou vyniknout na zeleném stromku nebo věnci.

Naprostým hitem letošní zimy se stanou výrazné křišťálové poloprůhledné dekorace v živých odstínech. Pro klasiky a elegance se nabízí hnědá ve spojení se zlatou a bílou.

Zelená, červená a zlatá

Pro zastánce tradic se samozřejmě nezapomnělo a ručně zdobené ozdoby mají barvy červené, bílé, zlaté a zelené a zdobí je nápisy jako veselé Vánoce apod. V posledních letech se také velice často sahá po přírodních materiálech.

Přírodní Vánoce

Ozdoby a dekorace ze dřeva, proutí nebo slámy vytváří rustikální dojem a vrací nás ke kořenům a tradici jednoduchých Vánoce. Pokud jste se tak rozhodly pro přírodní Vánoce, nezapomeňte na živý stromek, vlastní adventní věnec a voňavé cukroví.

Bílé Vánoce

Bílá barva nikdy nevyjde z módy a to ani té vánoční. Na vánočním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem se ukázalo, že letos to bude bílá barva doplněná jemnými pastelovými tóny. Ukázalo se, že bílá skvěle vypadá ve spojení se zelenými tóny jako je mátová a pistáciová a také s ledově modrou.

Celkově se bílá objevuje na věncích a řetězech a ozdobách v ledovém nádechu. Krásně vypadá také na skleněných koulích a baňkách, které jsou letos opravdu IN.

Vánoce inspirované pop-artem

Vánoce veselá a hravé, proč ne. Jeden z letošních trendů je inspirovaný pop-artem a hraje všemi barvami. Čím více veselých a hravých barev, tím lépe. Ale všeho s mírou a proto si vyberte několik pestrých barev, které se objeví na vánočním stromečku, tak nic nezkazíte.