Vánoční trendy a barvy pro rok 2017

Vánoce jsou tady jako nic, proto je pomalu čas se na ně připravit. Vyzdobte si interiér vánočními dekoracemi a začněte nasávat tuto krásnou atmosféru i ve svém bytě. Přinášíme vám pár tipů, jak si interiér hezky vyzdobit.

Vánoční svátky by měla provázet příjemná a klidná atmosféra v celé domácnosti. Navodit sváteční atmosféru ale nemusí být snadné. K tomu pomohou dekorace, které mají své kouzlo. Jak ale takové doplňky do interiéru vybrat?

Zaměřme se na jeden styl

Základem při výběru dekorací je jednota stylu. Ať už pojítkem bude barevný odstín, historické období, skandinávský či jiný styl, je důležité za měřit se jen na jeden.

Barva letošních Vánoc

Trendy se netýkají jen módy, ale i vánočních dekorací. Jistě si každý rok všímáte, že každý rok v obchodech nalezneme nabídku ozdob v zajímavých a originálních barvách, přičemž některé vždy převládají. Někdy se do popředí dere barva zlatá, jindy červená, stříbrná či tmavě modrá. Letos vyhrály jiné barvy – bílá a fialová.

Vánoce v bílé barvě

Začátkem roku na vánočním veletrhu ve Frakfurtu nad Mohanem se prezentovaly nové trendy a barvy na rok 2017. Letos je to právě bílá barva, lehce doplněná pastelovými tóny. Ta je krásná v kombinaci se zelenými tóny (např. pistáciovou, mátovou) a ledovou modrou. Z kupovaných ozdob se na vrcholu drží už několik let skleněné koule a baňky.

Návrat k přírodě

Lidé se čím dál více navracejí k tradicím a přírodě. Přírodní materiály a doma vyrobené výrobky navodí to správné kouzlo, ale také se jedná o trendy záležitost. Vyrobte se do bytu ozdoby a doplňky, vlastní adventní věnec, cukroví a pořiďte si živý vánoční strom – to vše jsou znaky, které připomínají tradiční staročeské Vánoce.

K výrobě přírodních ozdob pak můžeme využít vše, co je přírodní a dostupné – například chvojí, šišky, sušené květy a ovoce, různé koření, ořechy, listí a mnoho dalšího.

Vánoce ve fialové barvě

Další trendy barvou je fialová. S bílou barvou bude tvořit velmi zajímavou kombinaci, která bude vypadat honosně na stromcích, bytech nebo ve městech.

Adventní věnec je nutností

Důležitým symbolem předvánočního času je adventní věnec, který se skvěle vyjímá na stole, na stěnách i na vstupních dveřích.

Rozzařte svůj interiér světýlky

Světlo je jedním z hlavních symbolů vánočního času. Proto jsou stejně jako loni v kurzu světýlka, která navozují útulno a sváteční atmosféru. Kromě lampy na čtení či volně stojícího svítidla zakomponujme do prostoru světelné řetězy. Můžeme je umístit na okenní parapet, podél opěradla pohovky, kolem rámu postele, do okna atd. V interiéru by neměly chybět ani ozdobné svíčky a svícny.

Závěsné dekorace

K vánoční výzdobě kromě vánočního stromku patří závěsné dekorace a doplňky. Vedle nešlápnete s nejrůznějšími zvonečky, stromky, věnečky z proutí, které lze umístit na dveře, okna, nábytek i na slavnostní balení vánočních dárků.

Ačkoli každý rok vánoční trendy mění, neměňte veškeré dekorace jen podle toho. Totéž platí i pro překombinování. V jednoduchosti je krása a to platí i pro vánoční výzdobu.