Jak vyzrát na problematickou pleť? Pomocí přírodní kosmetiky!

Neberou vaše pokusy a experimenty s kosmetikou proti akné konce? S každým novým produktem doufáte, že se akné konečně zbavíte, ale výsledky se nedostavují? Zkuste se vydat přírodní cestou a zapomenout na chemické koktejly v nejrůznějších přípravcích, které napáchají více škody než užitku. Pleť si přece zaslouží jen to nejlepší!

Kvalitní péče v přírodním duchu

Pravdou je, že přírodní kosmetice se dostává čím dál více pozornosti zcela právem a v souvislosti s aknózní pletí to platí dvojnásob. Problematická pleť potřebuje „dýchat", proto by pokud možno neměla přijít do kontaktu s chemickými látkami, naopak si zaslouží rozmazlování v podobě kvalitní přírodní kosmetiky na akné. Ta ji nebude zatěžovat, ale zároveň jí poskytne potřebnou výživu a hydrataci.

Při boji s akné se doporučuje používat výrobky jedné řady a nekombinovat různé značky. Jedině tak lze dosáhnout maximálního účinku všech složek. Dále není vhodné snažit se při boji s nadbytečným mazem pokožku přehnaně vysušovat. Nedostatečná hydratace se totiž často projeví právě zvýšenou produkcí mazu a z celého procesu se tak stává začarovaný kruh.

Základní kroky v péči o problematickou pokožku

Pokožka trpící akné si žádá pravidelné hloubkové čištění, díky čemuž lze eliminovat nadbytečný maz a předcházet vzniku nevzhledných pupínků. V rámci přírodní kosmetiky je k hloubkovému čištění hojně využíván bílý jíl zbavující póry mazu.

Důležité zastoupení má rovněž zinek, který napomáhá rychlejšímu hojení kůže a brání vzniku akné. Zinek a bílý jíl najdete v přírodní kosmetice na akné Hristina, která obsahuje také extrakt z jitrocele s antiseptickými a stahujícími účinky.

Pozornost si bezesporu zaslouží přírodní lékařský krém na akné, který působí antibakteriálně a pleť rovněž vyhlazuje. Součástí péče o aknózní pokožku by měla být pravidelná aplikace přírodní obličejové masky na akné, která napomáhá zmenšit rozšířené póry a snížit produkci mazu.

Nenechejte se odradit počátečním neúspěchem

Boj s akné je běh na dlouhou trať, ale rozhodně se vyplatí vytrvat a nevzdávat se. Při přechodu na přírodní kosmetiku se může stav pokožky neočekávaně zhoršit. Většinou se však jedná o přechodné zhoršení. Stojí za tím čištění pokožky, která si náhle musí zvyknout na čistě přírodní produkty a zbavit se všeho škodlivého, co se v ní za ty dlouhé roky nahromadilo a zapříčinilo její nezdravý vzhled.

Další tipy pro boj s akné

Bude to znít jako otřepaná fráze, ale jste to, co jíte! Špatné stravování a celkový životní styl se většinou na stavu pleti negativně projeví, ať už se jedná o zvýšenou tvorbu mazu, nezdravý vzhled a neustupující akné. Neméně důležitý je dostatečný pitný režim.