Dovolená - co nesmí chybět v kosmetické taštičce?

Dovolená se vám blíží a vy přemýšlíte, co vše se vám z kosmetiky bude po cestě hodit? Připravte si svou kosmetickou taštičku a po přečtení tohoto článku ji můžete naplnit vším potřebným, bez čeho se na cestách neobejdete. Přinášíme vám pár tipů.

Antibakteriální gel

Je úplně jedno, který vyberete. Všechny fungují stejně, liší se pouze vůní. Základem je ho mít stále při ruce. A proč? Pokud cestujete například letadlem, to zrovna neposkytuje nejčistší prostředí. Přece jen tam neustále cirkuluje stejný vzduch, navíc i před vámi někdo na vašem místě seděl a toalety v letadla rovněž používá více lidí. Takže kromě dezinfekce rukou dopouručujeme otřít spolu s ubrouskem také opěradla u sedačky nebo stoleček před vámi.

Krém na ruce

Jelikož antibakteriální gel v kombinaci se suchým vzduchem v letadle/autobuse udělá své, nezapomeňte přibalit hydratační krém na ruce. Tyto krémy se běžně prodávají v malém cestovním balení a vašim rukám se uleví.

Odličovací ubrousky

Jistě dávno víte, jak důležité je pravidelně si odličovat obličej. Měli bychom to provádět dvakrát denně a ani cestování není výjimkou. Určitě se před letem nijak nemalujte. Po vzletu si očistěte tvář odličovacím ubrouskem. Tím připravíte tvář na další krok, což je hydratace obličeje a zamezení její dehydrataci kvůli cirkulujícímu suchému vzduchu. Výhodou odličovacích ubrousků je, že se dělají v cestovním balení, odlíčení je velmi rychlé a pohodlné.

Hydratační krém či maska

Ať už do letadla, autobusu či auta si nezapomeňte s sebou přibalit hutný hydratační krém nebo masku. Tím totiž ochráníte svoji pleť před vyschnutím (zejména v letadle, kde vlhkost klesá pod 2 %), pnutím pokožky, zarudnutím a unavenému výrazu. Skvělou volbou jsou například sheet masky, díky kterým dopřejete pleti dostatečnou hydrataci a necháte ji odpočinout si.

Krém nebo masku si berte vždycky! Je jedno, jaký typ pleti máte. Dehydratace se totiž týká každé pleti. Mějte to tedy na paměti.

Náplasti pod oči nebo maska na oči

Určitě nestojíte o kruhy a pytle pod očima. Kdo by taky o ně stál a ještě ke všemu na dovolený. Proto nezapomeňte vložit do své cestovní kosmetické taštičky náplasti na oči. Ty dodají vašemu očnímu okolí dostatek hydratace a vy tak budete vypadat maximálně odpočatě.

Skvělá je také maska na oči na spaní. Nejenom, že díky ní si vytvoříte tmu pro relax a spánek, ale můžete pořídit s náplní, díky které dopřejete svým očím příjemnou relaxaci. Navíc zjemňuje kruhy pod očima a ulevuje při nevyspalosti.

Cestovní kartáček s pastou

Malý cestovní kartáček spolu s cestovním balením pasty mějte vždy při ruce. Nikdy nevíte, kde se vám bude hodit.

Balzám na rty

I rty potřebují během cesty hydratovat, zejména pokud jsou suché a mají tendenci popraskat. O jejich hydrataci se postará kvalitní balzám na rty

Gumička do vlasů

Máte-li krátké vlasy, pak gumičku nepotřebujete, ale ženy s dlouhými vlasy gumičku jistě ocení. Aby vám vlasy nepřekážely, díky přibalené gumičce můžete svou kštici kdykoliv stáhnout do culíku.

Lehký parfém

S výběrem vůně dejte pozor! Určitě sáhněte po svěží citrusové vůni i v případě, že máte normálně rádi těžké, kořeněné či ultra koncentrované parfémy. Berte ale ohledy i na cestující kolem sebe, proto tedy zvolte právě jemnější parfém.

Potřebné léky

Pokud berete nějaké léky, bez kterých se neobejdete, tak šup s nimi do kosmetické taštičky. Tady není moc co vysvětlovat. :) Často lidé s sebou berou i sprej do nosu na zvlhčení sliznice či umělé slzy u nositelů kontaktních čoček.

Pokud nechcete zbytečně kupovat cestovní balení, nebo váš oblíbený kosmetický výrobek se nedělá v mini verzi, pak si zakupte cestovní obaly, do kterých dáte přesně takové množství, které je povolené.