Podkladová báze - ano nebo ne?

V Čechách se mi stále zdá, že mnoho dívek a žen nehydratuje pleť ani nepoužívá podkladovou bázi před nanesením make-upu.

K čemu je podkladová báze

Podkladová báze neboli primer tkví ve vyhlazení pleti. Ideální je pro všechny, kteří mají nějaké nedokonalosti pleti, jako je akné, drobné vrásky nebo vám samotný make-up vysušuje pleť a tvoří se kvůli tomu suché šupinky. Dále dokáže minimalizovat viditelnost pórů. Díky nanesení na pleti vytvoří film, který pleť nejenom ochrání, ale také dokáže vytvořit dojem bezchybného make-upu.

Působení primeru na pleť:

  • vyhlazení pleti
  • přípravy pleti na make-up
  • prodloužení výdrže líčidel

Kromě klasické podkladové báze pod make-up lze pořídit i speciální pod oční stíny, řasenku či rtěnku.

Jakou podkladovou bázi vybrat

Při výběru je třeba brát v potaz stav své pleti. I podkladové báze mají různé zaměření a pomáhají řešit různé problémy pleti. Na trhu jsou báze, které mají matující efekt, jiné zase vyrovnávají tón pleti, rozjasňují, nebo se snaží pokožku omladit či působit proti vráskám.

Zabarvené primery

K dostání jsou také vychytané podkladové báze, které fungují i jako korektor. Tyto primery mají lehké zabarvení, díky kterému minimalizují začervenání pleti, namodralé kruhy pod očima nebo třeba pigmentové skvrny. Pokud ale patříte k ženám, jejichž pleť je normální, doporučujeme sáhnout po klasické bázi, která se zaměřuje na vyhlazení plety a vytvoření podkladu pod make-up.

Přirozený odstín

Pokud chceme sáhnout po zabarveném primeru, pak vybírejme takový odstín, který bude co nejvíce podobný vaší pleti. Při výběru je nutné primer vyzkoušet přímo na obličeji a nejlépe si ho prohlédnout na denním světle. Tím se totiž vyvarujete příliš oranžovému nebo tmavému odstínu.

Krém nebo gel

Nevíte, zda sáhnout po primeru ve formě krému nebo gelu? V tomto směru záleží na preferencích, co je pro každého příjemnější. Nelze totiž říci, zda je jeden lepší než druhý.

Aplikace primeru

Podkladová báze nenahrazuje hydratační krém, takže než nanesete samotný primer, je nutné použít na čistou, očištěnou pleť hydratační krém a počkat, dokud se nevsákne. Po vsáknutí krému a před použitím líčidla se aplikuje samotná báze, díky které make-up perfektně přilne k pokožce a vydrží v nezměněné stavu mnohem déle než bez jeho použití. Primer se aplikuje v menší míře a při aplikaci se zaměřte na nejméně hladké části.

Primer je opravdu skvělý pomocník, které by neměl chybět žádné dívce ani ženě v kosmetické taštičce.