Jak na unavené oči?

Trápí vás unavené oči s kruhy pod očima a vznikajícími vráskami? Pak byste okolí očí měla věnovat dostatečnou péči.

Otokům očí se nezbavíte jen tak, ale na druhou stranu pomoc od nich existuje. Kromě kvalitního a dostatečného spánku, který je pro odpočatou pleť nutností, je potřeba dopřát citlivé kůži speciální péči.

Výběr toho správného krému

Oční krém se vybírá podobně jako klasický pleťový krém, tedy s ohledem na váš věk a případný problém, který vás nejvíce trápí. Dnes se vyrábějí oční krémy zaměřený na tmavé kruhy pod očima, zklidňující oční gely nebo chladivé přípravky na oční okolí.

Co na oči pomůže?

Aby oční krémy pomáhaly, měly by obsahovat proteiny, peptidy, aminokyseliny a vitaminy A, E, C nebo K. Skvělý efekt mají rovněž krémy ze zeleného čaje, okurky nebo kyseliny hyaluronový.

Jak ošetřovat oční okolí?

1. Odličování je základ

K základním úkonům patří odličování. Ať už máte opuchlé a unavené oči nebo ne, odličovat bychom se měly všechny. Nejenže tím odstraníme všechny nečistoty nachytané na pleť přes den, ale také ji připravíme na aplikaci krému nebo séra a zajistíme si tak lepší vstřebávání i účinek.

2. Používejte oční krém ráno i večer

Ke zmírnění opuchlých a nateklých očí pomůže speciální oční krém. Ten byste měla aplikovat ráno i večer. Pro denní péči zvolte takový, který obsahuje UV filtry a tím aktivně chrání pleť před slunečním zářením.

3. Oční krém vklepejte nebo vmasírujte

Oční krém aplikujte od vnějšího koutku oka pomalými krouživými pohyby nebo vklepáním směrem k vnitřnímu. Kůže kolem očí je velmi jemná, protože aplikujte krém šetrně. Důraznější aplikací si můžete uškodit.

4. Zaměřte si i na další faktory ovlivňující naše oči

Oční krémy nejsou spásné. Za oteklou a opuchlou oblastí kolem očí může stát stres, únava, špatná životospráva nebo třeba alergie. To vše se na očích podepíše a žádný krém to prostě nezachrání. Snažte se tedy eliminovat stres, jíst zdravě a pít dostatek tekutin.