Jak pečovat o pleť na podzim?

Ačkoli je ještě léto, všichni víme, jak ten čas rychle utíká a než se nadějeme, bude tady zase podzim. Podzimní období je krásné a barevné. Vše v podstatě dozrává a chystá se na zimu. S podzimem se však ale pojí i chladná rána, vítr a sychravé počasí.

Důkladné odlíčení je nutností

Podzimní počasí nahrává sytějšímu líčení. Vsázíme na make-up, který lépe kryje, a barevnější oční stíny. To, co na svůj obličej začátkem dne aplikujeme, musíme taky na konci důkladně odstranit. K tomu bude zapotřebí přípravek, který rozpustí líčení i různé nečistoty, které během dne na obličeji ulpěly.

Odstraňte odumřelé buňky exfoliantem

Léto naší pokožce příliš neprospělo. Ucpané póry a odumřelé buňky jsou typické. A jak je rychle a jemně odstranit? Exfoliantem! Jedná se o jemný peeling, který napomáhá vyměnit staré buňky za nové, vyčistit póry a tím ozdravit celou pleť.

Vyvarujte se však veškeré odličovací kosmetiky, která obsahuje alkohol. Ten totiž může pleť ještě více vysoušet, zejména pleť citlivou.

Ochrana před chladem a větrem

Chladné počasí dokáže naší pleti dát zabrat. Určitě to sami znáte, kdy s ochlazením pokožka začíná být citlivější. Proto je třeba dodat pleti pořádnou dávku hydratace a vyměnit lehký letní krém za takový, který pokožku nejen promastí, ale zanechá i ochranný film. Ten nás krásně ochrání jak před nepříznivými vlivy, tak i před nepříjemným chladem.

Na podzim samozřejmě ubývá slunečních paprsků. To, ale neznamená, že přestaneme používat krém s UV faktorem. I tak je nutné pleť chránit.

Nezapomínejme i na jiné části těla

Kromě obličeje je třeba chránit i ruce a rty, které mají rovněž tendenci se vysušovat a praskat. Po ruce bychom tedy měli mít stále kvalitní hydratační balzám na rty i krém na ruce. Po létě bývají zdevastované také lokty, paty a kolena. Ty zase ošetřete peelingem a následně výživným tělovým máslem, které suchou a popraskanou kůži promastí a ošetří.

I vnitřní péče je zapotřebí

Kromě pečující kosmetiky je třeba doplňovat i potřebné vitamíny. Vhodný je vitamin C, B a selen proti únavě. Samozřejmostí je zdravá výživa. Vše, co jíme, se nám odráží na pleti. Proto bychom měli konzumovat co nejméně zpracované potraviny, ovoce, zeleninu, stravu bohatou na vlákninu, celozrné pečivo a luštěniny. Se stravou jde ruku v ruce i pitný režim.

Základem je vyměnit péči o pleť. To, co bylo vhodné v létě, není vhodné na podzim. Důležitá je hlavně hydratace. Pořiďte si do výbavy i nějaký ten kvalitní make-up s UV faktorem a nezapomínejte ani na péči v okolí očí, nebo na ruce a rty, které rovněž v chladnějším obodbí trpí.