Jak připravit pleť na podzim?

Přechod z teplého a slunečného počasí na to sychravé a mlhavé není pro naši pleť úplně jednoduché. Tento přechod jí však můžeme ulehčit. Máme pro vás několik tipů k vyzkoušení. 

Střídání teplot naší pleti škodí

Podzim, zejména ten počáteční, je obdobím, kdy se ráno neobejdeme bez teplého kabátu nebo bundy, a odpoledne se div nevysvlékneme do triček. Možná doma ještě netopíte, ale v práci se už začíná a to samé je v autobusech, tramvajích, vlacích a dalších prostředcích veřejné dopravy. Přechody z tepla do zimy a naopak dávají zabrat nejen našemu imunitnímu systému, ale i samotné pleti.

Pleť je tak náchylnější. Sušší pleť má sklony k tvorbě dalších šupinek a naopak na mastnější pleti se snadněji tvoří akné a černé tečky.

Hydratace na prvním místě

Ať už máte suchou nebo mastnou pleť, každá vyžaduje hydrataci. V případě suché pleti dochází v tomto počasí ke vzniku šupinek, svědění, pnutí a to pak samozřejmě vede k rychlejšímu stárnutí pleti.

Na podzimní období se tedy vybavte vysoce hydratačním krémem nebo kvalitním hydratačním sérem, které pomohou vodu v pleti udržet. Při výběru vhodného krému nebo séra doporučujeme přihlédnout také k typu pleti.

Důkladná očista pleti

Kromě hydratace hraje roli i správná očista pokožky. Čistit pleť bychom měli dvakrát denně - ráno a večer, a to po celý rok. S tím pomůže odličovací mléko nebo gel. Celou očistu pak završíme tonikem, který stáhne póry a připraví pleť na aplikaci krému či séra.

Vyměňte produkty na obličej za šetrnější

Ať už je pleť jakákoliv, v chladném podzimním počasí se může stát citlivější. Proto doporučujeme vyměnit obličejové přípravky, které jste používali v předchozích měsících za ty, které jsou k pleti šetrnější.

Takovéto produkty by neměly obsahovat alkohol, mýdlo, barviva a vůně.

Nezapomínejte na rty

Rty jsou na podzim a v zimě náchylnější k vysoušení a praskání. Kůže je v této oblasti velmi tenká, takže i poměrně rychle praská. Tomu nepřidání ani olizování rtů. Pořiďte si na tyto měsíce hydratační balzám na rty s UV filtrem. Skvělou volbou jsou balzámy s přírodními ingrediencemi, jako je bambucké máslo, oleje, vitaminy atd.

Další tipy, jak dopřát pleti na podzim to nejlepší

Pleť je v létě hodně namáhaná. Kvůli vysokým teplotám, slunci, opalování, koupání v chlorované nebo slané vodě dochází na pleti k největším škodám. Ty je potřeba po létě napravit. Kromě klasické péče o pleť doporučujeme v tomto období zařadit také různé procedury, které pleť hydratují a navrátí ji zdravý vzhled. Skvělou volbou jsou hydratační masky v pohodlí domova nebo návštěva kosmetického studia.

Kromě vnější hydratace doporučujeme také hydrataci vnitřní. Nezapomínat tedy dostatečně pít, jíst zdravě nebo spát. Skvělé je zařadit do svého jídelníčku dostatečné množství ovoce a zeleniny. A pokud byste chtěli dělat ještě více, můžete sáhnout i po nějakém tom vitamínku. Mezi vitamíny a minerály, které ovlivňují krásu pleti, se řadí např. vitamin A k léčbě akné, B4 (neboli kyselina listová), B7 (jinak zvaný biotin), zinek na akné, lupénku a ekzémy, a křemík, který podporuje elasticitu pleti.