Péče o pleť na jaře aneb jak na unavenou pokožku?

Všichni víme, že přechod ze zimního období do jara je pro náš organismus celkem vyčerpávající. Často nás přepadá jarní únava. To samé platí pro pleť. Ta bývá po zimě dehydratovaná, trpí na nedostatek živin a působí pak unaveně a nezdravě. Jak ji probrat po zimních měsících?

Vyřešte akutní problémy

Jak už jsme zmínili, pleť bývá po zimě unavená a povadlá. Často za to může dehydratace, která je způsobená zejména studeným zimním počasím. Toto počasí totiž vysušuje všechny, dokonce i ty mastnější. Doporučujeme zaměřit se na vyvážený jídelníček, skrze který doplníte potřebné vitaminy a minerály. Částečně pomohou i kosmetické přípravky, zejména vysoce hydratační séra nebo kúry.

Správné čištění pleti

Čištění pleti je základ. A to neplatí jen na jaře, správně bychom měli čistit pleť po celý rok. Ve výbavě by nemělo chybět odličovací mléko nebo gel, tonikum, které připraví pleť na další péči, a hydratační krém či sérum.

Žádné ženě by navíc nemělo chybět těchto 5 přípravků:

  • oční krém, neboť oční okolí vyžaduje speciální péči,
  • hydratační sérum nebo sérum proti vráskám dle potřeb pleti,
  • ochranný denní krém se SPF proti UV záření,
  • tekutý make-up,
  • pudr k fixaci.

Vylepšení rutiny

Používáme-li pleťové přípravky, které nám vyhovují, pak zásadní změnu v čištění není potřeba. Na jaře ale můžeme svoji péče vylepšit. Dobré je zařadit jemný peeling, který odstraní odumřelé buňky. Využívat bychom ho měli tak jednou nebo dvakrát týdně. Dalším bonusem je regenerační maska na obličej, kterou bychom taktéž měly aplikovat na pleť dvakrát týdně.

Extra výživa a hydratace by se neměla týkat pouze obličeje, ale i celého těla. K dostání jsou dnes tělové peelingy.

Pokud nám současná kosmetika nevyhovuje, doporučujeme sáhnout po nějaké přírodní. Dávat si na pleť přípravky plné chemie není úplně nejlepší řešení z dlouhodobého hlediska.

Pijme dostatek vody

Všichni to víme, jen málokdo to dodržuje. Základem zdravé pleti je pít hodně vody, zejména po zimě. Pokud zapomínáme pít, je dobré si do telefonu pořídit aplikaci, která se pravidelně ozývá a majiteli telefonu připomíná, ať se napije. Základem je pak u sebe stále mít lahev s vodou.

Pleti dále škodí i nedostatek spánku, stres či znečištěné životní prostředí.

Jarní očista

Jarní očistná kúra pomůže nejen našemu tělu s vyplavením nahromaděných toxinů a navrácení energie, ale i naší pleti, ochablé a unavené pokožce. Dopřejte si tedy nějaký ten detox, těch možností je dnes celá spousta. Stačí jen hledat a vybrat si to pravé přímo pro sebe, co nám bude vyhovovat.

Nechme pleť dýchat

Víme, že pro mnoho žen je vynechání všech zkrášovadel na nějaký čas nepředstavitelné. Pleti to však ale pomáhá. Je to v podstatě to nejlepší, co můžeme pro svoji pleť udělat. Pokožka totiž dokáže snáze regenerovat a snáze si poradí i s nejrůznějším podrážděním. Zkusme tedy několik dní v měsíci make-up nepoužívat.

Pokud to opravdu nepůjde, dobré je sáhnout po přírodních variantách, které jsou k pleti šetrnější. Na trhu je opravdu dost přírodních značek, avšak bacha na to. Ne všechny jsou přírodní, i když se tak tváří. Proto stejně jako čteme složení u jídla, čtěme složení u kosmetiky.

V tomto článku jsme uvedli pár tipů, které mohou pomoci ke zlepšení pleti. Tipů by mohlo být daleko více, avšak je třeba někde začít.