Tipy a triky pro líčení

Děláme to (téměř) každý den. Abychom se více líbili, ať už sami sobě, či ostatním. Abychom si dodali sebevědomí. Líčíme se. V tomto článku najdete pár rad, jak ranní make-up zjednoduššit a urychlit. 

Make-up

Správný make-up je základ správného líčení. Základní staevní kámen je samozřejmě vhodně zvolený odstín. Pokud si ještě nejste jistá v kramflecích, zkuste použít pouze BB krém, který se skvěle přizpůsobí vašemu odstínu a barvě pleti. Aby vám krásná pleť vydržela i na večírek, zafixujte vše pomocí pudru. Dávejte pozor, ať make-up nekončí jen u obličeje a nevytvoří se tak nevzhledná linka mezi obličejem a krkem. Vždy roztírejte make-up přes bradu až na krk, nejlépe do ztracena. 

Oči a obočí 

Začněte obočím. Nezapomínejte na pravidelnou úpravu. Vždy je lepší upravovat obočí večer, protože ráno by vám mohlo okolí zůstat zarudlé a podrážděné. Pokud patříte ke světlým typům, určitě si pořiďte tužku na obočí a používejte ji. Jestli vás čeká obyčejný pracovní den, zvolte jemné a nevýrazné oční stíny. Pokud chcete, aby vám stíny vydrželi až do odpolední porady, použijte bázy pod oční stíny. Pokud potřebujete zapůsobit, zvolte černou oční tužku a okopírujte s ní lem horního víčka.

Jestli se vám povede linka, která půjde do ztracena, vašemu pohledu už nikdo neoodolá. Před použitím řasenky určitě použijte kleštičky na řasy. Řasy budou opticky delší a natočenější. Pokud máte hodně světlé a řídké řasy, zkuste je trochu oprášit pudrem či světlými očními stíny. Ty pak zafixujte k řase řasenkou. Stává se vám, že máte řasenku i na víčkách a případně na kořenu nosu? Zkuste při nanášení řasenky tvarovat rty do tvaru "o". 

Rty

Jak na neuvěřitelně svůdné rty? Stačí pár kroků a máte vyhráno. Rozhodně doporučujeme balzám na rty, který někdy úplně stačí. Dodává rtům potřebnou hydrataci a lesk. Pokud očekáváte víc, pořiďte si lesk na rty a konturovací tužku. Pomocí konturovací tužky na rty jemně obkreslete vnější linie rtů, ale pozor na příliš výrazné orámování! Poté použijte lesk, který linky tužky trošku zjemní, což je efekt, kterého chceme dosáhnout.

Rtěnka už dávno není výsadou večírků a bálů, ale stále častěji můžeme vidět ženy s rudými rty i během pracovního dne. Nebojte se zdůraznit své smyslné rty i během vašeho dne! Pokud jste majitelkou úzkých horních rtů, zvolte raději lesk na rty, rtěnka není bohužel v tomto případě přílis vhodná. Velkou nevýhodou rtěnky je její neustálá kontrola. Dejte si pozor na rtěnku na zubech, která by mohla poničit váš úsměv. 

Pokud dodržíte těchto pár pravidel, nemůže vás při pohledu do zrcadla po příchodu do práce nic překvapit.

 • při nanášení make-upu používejte štětce
 • pokud si nejste jistá ve výběru make-upu, používejte BB krém
 • vše zafixujte pudrem
 • obočí upravujte večer
 • používejte bázy pod oční stíny
 • používejte kleštičky na řasy
 • při používání řasenky utvořte svými rty tvar písmene "o"
 • používejte balzám na rty
 • dejte pozor na příliš silnou linii kolem rtů vytvořenou konturovací tužkou
 • používejte rtěnku i ve všední dny 
 • ciťe se krásná, budete krásná!