3 tipy, jak mít zdravé a krásné vlasy i v parných letních dnech

V letních měsících dostává naše hříva mimořádně zabrat. Sluníčko je sice zdrojem života, energie, vitamínu D, ale také nebezpečného UV záření. Bere našim vlasům barvu, sílu i vitalitu. Také vysoké teploty, slaná i chlorovaná voda, častější mytí, … jsou velkou zátěží pro naše vlasy. Ty se následkem těchto vlivů lámou, třepí, vysušují nebo naopak hodně mastí. A přitom stačí tak málo, aby naše hříva vypadala stále zdravě a krásně.

Vlasy jsou jakousi pomyslnou třešničkou tvé krásy a tak si zaslouží náležitou péči. Pokud chcete mít vlasy, které vás budou nejen reprezentovat, ale budou také silné a zdravé, přečtěte si naše tipy, jak o ně během horkých letních dní pečovat.

Tip číslo 1 = s mytím ani fénováním to nepřehánějte!

V horkých dnes se nám hlava více potí, také se více práší a navíc si často vlasy namáčíme v nevhodné vodě. Může se tedy stát, že si vlasy budeme mít i fénovat téměř denně. Pokud se tak stane, je vhodné dodržovat několik věcí.

  1. Vlasy si oplachujte vlažnou, nikoli horkou, vodou.

  2. Používejte kvalitní kosmetiku, obsahující vitamíny a antioxidanty.

  3. A nezapomínejte na nejrůznější masky, které vašim vlasům dodají potřebné živiny.

  4. Po koupeli vlasy jemně vysušte ručníkem, rozčešte a vyživte olejem.

  5. Fénování. Pokud nemusíte, nefénujte, pokud musíte, fénujte na co nejnižší teplotu.

Tip číslo 2 = Počkejte s barvením

Nezatěžujte své vlasy barvením, už takhle je toho na ně dost. 

Pokud to jde, ponechte si v létě svou přirozenou barvu. Pakliže je to nemožné, oživte je přelivem tón v tónu. Vyhněte se tmavým barvám, které se rychle vymývají a díky sluníčku změní svůj odstín. 

Pokud si i tak chcete v létě vychutnat barevné odstíny, použijte šetrné šampony, které se vymývají postupně a i po několika umytích vypadají stále hezky.

Tip číslo 3 = V hlavní roli kadeřník

Vyrazte ke kadeřnici. Zkracujte. A taky hloubkově regenerujte.

V létě zajděte ke své kadeřnici. Nemusíte zkracovat o dvacet čísel nebo hned měnit účes. Stačí jen a pouze zastřihnout konečky. Jedná se o prevenci proti třepení, poškození a lámání vlasů.

Důležité je také dodat vlasům pořádnou výživu. A to především zevnitř. Jak na to? Dopřejte si u vaší kadeřnice hloubkovou regeneraci - šokovou kůra, která je namíchaná přímo pro vaše vlasy. Tato vitaminová bomba vlasy vyživí a vrátí jim ztracený lesk a vitalitu.