Jak ochránit svoji hřívu v létě?

Vysušené a vyšisované vlasy bez lesku, s roztřepenými konečky - to je noční můra každé ženy. Abyste tomuto předešly v letním období, přinášíme vám několik tipů.

Stejně jako pokožku je potřeba chránit před škodlivým UV zářením a dalšími nástrahami i vlasy. Každá žena tak nějak ví, jak o své vlasy pečovat, ale hodně z nich péči podceňuje a pak se diví, že jsou jejich vlasy zničené, suché, bez života. Co tedy dělat pro krásné vlásky?

Dodávat tělu dostatek vitaminů

Vlasy se skládají z několika chemických prvků, konkrétně z kyslíku, uhlíku, dusíku, železa, jódu, různých aminokyselin, proteinů, lipidů a vody. A aby vlasy vypadaly krásné, je důležité začít zevnitř a dodat tělu potřebné vitaminy, které vlasy podpoří. Vyhledejte si vitaminy A, B a zinek v potravinách a zařaďte je do svého jídelníčku nebo si vypomozte doplňkem.

Náš tip: Pro zlepšení kvality vlasů je také výborné MSM neboli metylsulfonylmetal. Jedná se o sloučeninu bohatou na síru, která patří mezi základní stavební kameny vlasů. Podle některých odborníků lze MSM používat na podporu růstu vlasů, neboť prodlužuje tzv. anagenovou fázi vlasového růstového cyklu, a také na zlepšení jejich celkové kvality.

Vyvarovat se barvení vlasů těsně před dovolenou

Hodně záleží, kam na dovolenou jedete, ale pokud jste se rozhodly klasicky pro dovolenou u moře s válením se na pláži, tak je barvení těsně před dovolenou pro vlasy opravdu katastrofa! Po každém barvení, i když je sebevíc šetrné, jsou vlasy oslabené a tedy i náchylné a zranitelné. Vlasy po barvení potřebují spíše hydratovat a ne je ještě zatěžovat na prosluněné dovolené.

Dalším důvodem je i to, že slunce a slaná voda obecně barvám nesvědčí. Dochází k rychlejšímu vyšisování a výsledkem je pak úplně jiný odstín, než ten, který jste chtěly. Pokud ještě zahrnete na dovolené bazén a chlorovanou vodu, u světlých vlasů pak může dojít k zezelenání.

Pozor na silné polední slunce

Mezi jedenáctou a čtvrtou hodinou odpolední pálí slunce nejvíce. Není vhodné jak pro naši pokožku, tak ani pro naše vlasy. Intenzivní paprsky vlasy velmi vysušují a tím i oslabují. V kombinaci se slanou nebo chlorovanou vodou ztrácí vlasy elasticitu a lesk.

Proto doporučujeme se v těchto hodinách nepohybovat venku. Pokud to ale není možné, pořiďte si alespoň dostatečnou pokrývku hlavy, která vás ochrání nejen před úžehem, ale před vyšisovanými vlasy.

Používejte šetrnější kosmetiku

Časté mytí vlasům neprospívá. Může totiž vést k přesušování pokožky, zejména když si je ještě myjete horkou vodou, a jejich lámání. Pokud ale máčíte vlasy ve slané nebo chlorované vodě, je potřeba poté vlasy osprchovat vždy!

Doporučujeme proto sáhnout po šetrnějších šamponech a kondicionérech na vlasy a umývat vlasy pod vlažnou vodou. V tomto období jsou ideální zejména speciální přípravky, které ochrání vlasy proti vnějším nepříznivým vlivům. Najdete je jak v klasické chemické verzi, tak i s přírodním složením.

Pečujte o vlasy i poté, co jste byly na sluníčku

Kromě základní péče na vlasy (šampon, kondicionér, maska) byste neměly zapomínat na speciální péči, která je určená přímo po slunění. Tyto přípravky mají za úkol vlasy hydratovat, uhlazovat a dodávat jim lesk.

Další naše tipy pro krásné vlasy:

  • vyvarujte se fénování a žehlení vlasů (alespoň na dovolené), a pokud se bez toho neobejdete, snižte teplotu na úplné minimum,
  • noste v létě pokrývku hlavy - klobouky jsou stále trendy a navíc tím ochráníte svoje vlasy před slunečním zářením a jejich vyšisováním,
  • po dovolené zajděte ke kadeřníkovi - nechte si zastřihnout konečky vlasů a dopřejte jim pořádný hydratační zábal.