Pravidelné čistění hřebenu

Věděli jste, že i v hřebenu se usazují různé nečistoty, vlasové přípravky a prach, který na něj každý den napadá? A víte, že by se hřeben měl pravidelně čistit jednou za 14 dní? V dnešním článku vám prozradíme jak a čím tento předmět pro denní použití vyčistit, aby byl zase jako nový.

Každých 14 dní

Jak už jsem výše naznačili, ano, hřeben by se podle kadeřníků měl čistit každých 14 dní. Možná si říkáte, že se tolik nečistot a vlasové kosmetiky nemůže na hřeben za tak krátkou dobu dostat. Nezapomínejte ale na to, že během každého česání se uvolňuje mastnota a odumřelé kožní buňky z pokožky. A pokud hřeben nebudete čistit, dokáže připravit vaše vlasy o lesk i zdravý vzhled.

Pečujte o své hřebeny stejně jako o vlasy

Aby vaše vlasy byly krásné, pečujte o svůj hřeben či kartáč stejně jako o své vlasy. Jak?

1. V první řadě odstraňte co nejvíce vlasů pomocí tenkého hřebenu, tupírovacího hřebenu nebo čehokoli, co vám pomůže vyjmout vlasy skrze bodlinky.

2. Do misky přidejte horkou vodu a trochu jemného šamponu. Ideální je nějaký přírodní nebo dětský šampon, který je šetrný, mýdlo či sprchový gel. Hřeben ponořte do připravené lázně na několik minut. Zbytky vlasů pak odstraňte pomocí menšího kartáče na ruce nebo starým zubním kartáčkem.

Vlastníte-li dřevěný hřeben, pak je důležité, abyste věděli, že ten by neměl být příliš dlouho namočený. U plastového hřebenu či kartáče je to jedno.

3. Poté kartáč vyndejte a nechte důkladně proschnout.