Regenerace vlasů po létě

Léto dává vlasům pořádně zabrat. Slunce, horko, slaná, chlorovaná voda - to vše má nepříznivý vliv na naše vlasy. Ty jsou pak suché, zničené a bez lesku. Jak jim znovu vrátit život? Přinášíme vám pár tipů, jak dostat své vlasy do kondice po létě.

Mytí dvakrát týdně

Mytí vlasy zatěžuje. Pokud jste zvyklá mýt si hlavu každý den nebo obden, zastavte to a začněte intervaly mezi mytím prodlužovat. Ideální je mýt si vlasy jednou nebo maximálně dvakrát týdně.

Ostříhejte zničené konečky

Zničené a roztřepené konce už nic nezachrání, jedině nůžky. Nechte si po létě zastřihnout zničené vlasy. Toužíte-li po dlouhých zdravých vlasech, o to více budete mít motivaci se starat o zkrácené, aby hezky narostly, a nemusely jste je znovu razantně ostříhat.

Aby rostly vlasy zdravé a nedocházelo k jejich roztřepení, dopřejte jim opravdovou péči. A jakou? Pořiďte si kvalitní jemný šampon s kondicionérem, nejlépe bez silikonů, parabenů a dalších složek, které nejsou pro vlasy vhodné. Dále by vám neměla chybět ani kvalitní maska na vlasy. Pokud nechcete pořizovat, klidně si můžete vytvořit domácí.

Olej, olej a zase olej

Díky olejové kúře si vlasy budou chrochtat blahem. Dopřejte si před každým mytím vlasů olejový zábal z kokosového, arganového, mandlového či jiného oleje a udělejte z toho rutinu. U vlasů to možná nebude vidět hned, ale po nějaké době určitě ano.

Tip: Nechte olej působit ve vlasech co nejdéle. Ideální je vytřít do vlasů večer a ráno smýt.

Olej i do konečků

Kromě olejového zábalu je dobré každý den vtírat do konečků vlasů také drobet oleje. To totiž zajistí jejich hydrataci a minimalizuje případné třepení.

Tip: Vhodné oleje do konečků jsou například jojobový nebo arganový. Doporučujeme ale vyzkoušet, ne každému bude vše vyhovovat. Proto zkoušejte, testujte a najděte to pravé pro vaše vlasy.

Dejte svým vlasům pohov

Nechte vlasy odpočinout. Nepoužívejte nějakou chvíli žehličku, kulmu nebo fén s horkým vzduchem. Pokud vám vlasy samy volně neproschnou, sáhněte po fénu s chladnějším vzduchem.

Mokré a vlhké vlasy také nepročesávejte. To až po jejich proschnutí. Mokré a vlhké vlasy jsou totiž citlivější a nešetrným česáním se snadno poškodí. Samozřejmě je to ale hodně individuální. Záleží konkrétně na vašich vlasech.

Další tipy, čemu se vyhnout:

  • nešetrné zesvětlování nebo trvalá,
  • spaní s mokrými vlasy,
  • spaní s volně rozhozenými vlasy,
  • nestresujte se.