Móda jaro 2015

Rozhodli jste se doplnit váš šatník o nové jarní outfity, ale nevíte, co bude v letošním roce trendy? V tomto článku vám přinášíme žhavé novinky týkající jarní kolekce 2015. Letos se můžete těšit na poměrně rozsáhlou nabídku módních trendů – od 60. let, přes námořnický styl až po černo-bílou klasiku. Záleží tedy na každé z vás, který styl si zvolíte a v čem konkrétně se najdete.

Barva pro rok 2015

Top barvou pro letošní rok se stala Marsala. Jedná se o zemitý rudý odstín s hnědými odlesky. Výběr této barvy nebyl náhodný. Barva Marsala vyzařuje důvěryhodnost, stabilitu a sebejistotu a zvolila se v závislosti na událostech, které se dějí po celém světě.

Výhodou barvy Marsala je, že sluší obou pohlavím – jak ženám, tak i mužům. Ideální je také pro kombinování, hodí se ke všem neutrálním barvám s hřejivými tóny (např. šedá barva, šedo-hnědá barva atd.). Marsalu je možné však zkombinovat i s barvami jako jantarová, zlatavě žlutá, zelená či dalším jejím odstínům (např. modrý, tyrkysový, lahvový odstín apod.).

Co je u oblečení nejdůležitější?

U oblečení hraje letos hlavní roli materiál, který nesmí dráždit kůži. Velmi na ní záleží, neboť látka ovlivňuje celkový vzhled oblečení. Při výběru nového oblečení pro jaro 2015 proto na to nezapomeňte a mějte to stále na paměti.

Módní trendy jaro 2015

Rok co rok jsou hitem jiné střihy, materiály, vzory či barvy jednotlivého oblečení. V letošním roce bude u jarních kolekcí dominovat lehkost. Zde máte vyjmenované konkrétní styly, které letos budou módní a trendy:

  • 60. léta
  • oblečení v pastelových barvách
  • černobílá kombinace
  • námořnický styl
  • retro styl
  • oblečení doplněné kovy
  • vrstvení

Jak jistě vidíte, letos bude módních opravdu mnoho trendů, takže si budete moct obléci téměř cokoli, avšak alespoň od každého stylu by vám doma neměl chybět jeden kousek, který perfektně sladíte s ostatním oblečením.

Oblečení ve stylu 60. let

Do popředí se letos dostala 60. léta, ze kterých si mnoho návrhářů vzalo inspiraci. Co se týče tohoto stylu, v šatníku by vám pro letošek neměla chybět určitě tvídová sukně, oblečení s velkým límcem doplněné obuví na kolena a slunečními brýlemi s růžovými skly.

Námořnický styl

Populárním bude letos i oblečení s námořnickými vzory. K dispozici bude jak oblečení klasické, tak i moderní. Na rozdíl od námořnického oblečení z předchozích let bude rozdíl hlavně v detailech. Letošní kousky budou doplněny zlatými knoflíky nebo různými kapsami. V obchodech v tomto stylu většinou narazíte na moderní sáčka, límečky, roláky či proužkované šortky.

Sportovní vzhled

Na své si letos v módě přijdou i milovníci sportovního oblečení. U oblečení se sportovním vzhledem se letos klade důraz na komfort, nositelnost a funkčnost. Oblečení bude uzpůsobeno hlavně pro mladou generaci. Své si však najdou i starší jedinci.

Moderní barvy pro jaro 2015

Na jaře budou vládnout jak klasické, tak i pastelové barvy. Pokud máte ráda barevné oblečení, pastelové barvy budou pro vás ideální. Ještě než si pořídíte jakýkoliv kousek v pastelové barvě, mějte na paměti, že nejdou příliš kombinovat s jiným barvami, proto je nutné pořídit různé kousky oblečení ve stejné barva.

V případě, že dáváte přednost spíše klasice, jistě vám letos potěší spojení černé a bílá barvy, které patří každý rok ke stálicím. V dřívějších letech se kombinace těchto barev objevovala hlavně v jednoduchých proužcích, letos se však můžete těšit na různé geometrické tvary či asymetrické proužky.