Barva roku 2019 je korálová!

Rok co rok se vyhlašuje nová barva a pro letošní rok 2019 je to barva korálová.

Obrázek byl použit ze stránek https://www.pantone.com/color-intelligence/color-of-the-year/color-of-the-year-2019-tools-for-designers

Americká firma Pantone vyhlašuje na konci každého prosince stěžejní barvu, která ovlivňuje úplně vše. Má vliv na módní návrháře, vizážisty, designéry interiérů, nábytků i elektroniky, floristy, šperkaře, fotografy a další, kteří mají co dočinění s barevností.

Living coral pro rok 2019

Jak už jsme zmínili, letos to vyhrála barva Living coral neboli živoucí korálová. Tato barvička se hodí naprosto ke každé oblasti života. Ženy ji mohou nosit na vlasech, rtech či nehtech. Je to skvělý odstín do interiéru, na oblečení, sportovní oděvy, společenské šaty i třeba spodní prádlo.

Jaká tato barva je?

Livin Coral (16-1546) je oranžovo-růžová barva, která poskytuje útěchu i povzbuzení v současném proměnlivém světě, kde náš život prostupují čím dál více sociální sítě. Tento živý a přirozený odstín se inspiruje barvou korálů, které se ukrývají pod mořem a tvoří ekosystém pro mnoho živočichů.

K jakému typu se hodí?

Sytě korálová barva bude slušet především tmavovláskám a tmavším typům. U světlejších typů je nutné barvu zkombinovat s tmavšími kousky. K zrzkám se tato barvička příliš nehodí, ale pokud i tak chcete jako zrzka korálový odstín využít, doporučujeme ji jen na menších plochách (např. na nehty, na rty nebo v podobě doplňků).

I tak ale máme tip, jak mohou tuto barvičku opravdu všichni. Kouzlo tkví v opálené pokožce! Tato barva opálení ještě více zvýrazní, což v létě jistě oceníme.

S čím barvu kombinovat?

Pokud plánujete pořídit si nějakou kousek v této krásné korálové barvě, vyvstává otázka, s čím ji zkombinovat. Living coral se hodí k béžové, hnědé, šedé nebo dokonce zelené barvě. Patříte-li mezi odvážnější, můžete ji spojit s modrou, žlutou nebo růžovou barvou.