Šaty a tenisky – nový trend, který boří zaběhnutou klasiku

Pokud se zajímáte o módní trendy a díváte se kolem sebe, jistě vám neuniklo, že ženy vyměnily vysoké podpatky za tenisky a to téměř k jakémukoliv oděvu, nejvíce však k šatům.

Tento trend propukl v létě 2016 a vsadíme se, že jakmile se oteplí, bude určitě obrovským hitem i na jaře 2017. Takže pokud jste si toho nevšimli v létě ani na podzim a patříte k příznivcům, kteří rádi boří zaběhnutý dress code, čtěte dále.

Odkud se tato nevšední kombinace vzala?

Ženy nejdříve začaly nosit tenisky k šatům, protože nechtěly obout žádné jiné boty. Dále to byly ženy, které chtěly vybočit z davu a porušit tak daná pravidla. A teď je tento trend otevřený všem. Musíte však na to mít odvahu. :)

Pro koho je tento trend vhodný?

Tento trend je hlavně pro ty ženy, které chtějí zkusit něco nového, baví je si hrát s módou, bourat hranice a porušovat pravidla. A o tom také samotná móda je. Dále tento zajímavý a hravý trend je i pro mladé dívky a ženy, které se ve svém věku nebojí experimentovat a zkoušet něco nového.

Šaty s teniskami

Mnozí se podivují, jak společenské šaty a sportovní boty mohou jít dohromady. Upřímně? Snadno. Mix stylů totiž patří mezi nejzábavnější disciplínu v oblasti módy a díky tomu jsou outfity jiné, zajímavější a dělá oblékání hravější.

Navíc nikde není psáno, že k teniskám se hodí pouze volnější šaty například z teplákoviny nebo sportovní oblečení. Pokud tedy nemáte náladu vzít si k černým šatům lodičky, doporučujeme obout tolik oblíbené bílé kecky. Volnější letní šaty vylepšete třeba converskami.

Co dále kombinovat s teniskami kromě šatů?

Kromě šatů lze tenisky obout například k minimalistickému kabátu pánského střihu. Působí to děsně cool. Dále je skvělou volbou pouzdrová sukně a rolák nebo dokonce kostýmek, který tím odlehčíte a nebudete vypadat jako nějaká pracovnice na úřadě. Úplnou klasikou jsou džíny s teniskami, které můžete ozvláštnit kabátem nebo zajímavými doplňky.

S bílými teniskami nešlápnete vedle

Ať už ale máte ve skříni šaty či jakýkoliv outfit, který chcete odlehčit, doporučujeme pořídit klasické bílé tenisky, které se hodí téměř ke všemu. Kromě bílých tenisek jsou skvěle kombinovatelné i ty v neutrální černé barvě. Pokud chcete vybočit z davu, pořiďte tenisky s pořádně barevným potiskem, například s puntíky, pruhy či se zvířecím vzorem.

Tenisky a šaty nejsou úplně pro každého. Buď tento styl módy milujete, a nebo nechápete. Jelikož se jedná o poměrně nový trend, je pravděpodobné, že se budete v ulicích stále setkávat s nechápavými pohledy kolemjdoucích. Tak to ale vždy bývá u každé novinky, nad kterou konzervativní jedinci kroutí hlavou, protože to vybočuje ze zavedených pravidel.