Svatba a její trendy pro rok 2017

Patříte k těm, kteří letos plánují svatbu? Pak je tento článek napsaný přímo pro vás. Rozhodla jsem se sepsat článek o horkých novinkách ze světa svatebních trendů.

Svatební barva

Pro rok 2017 bude barev ve svatební oblasti opravdu mnoho, ale nejvíce převládají studené odstíny. V letošním létě bude skvělou volbou mentolová, tyrkysová, pistáciová nebo lehké odstíny zelené. Na podzim se nemusíte bát oranžových a hnědých odstínů. Pokud chcete vsadit na klasiku, pak určitě bílá barva nebo všechny fialové odstíny – od světle pastelové až po tmavě purpurovou.

Svatební výzdoba

Ta hodně závisí podle toho, zda máte v plánu klasickou nebo tématickou svatbu. Pro romantické svatby jsou ideální světlejší a něžné barvy, jako je starorůžová, smetanová, krémová. U tematických svateb přizpůsobíte barvy i výzdobu k vybranému stylu.

Svatební šaty

Svatební šaty jsou pro nevěsty důležité. Každá žena se chce cítit v den D výjimečně. Proto je nutné vybrat takové šaty, které dokáží podtrhnout naši osobitost. V módě může být cokoliv, ale pokud se v nich nebudete výborně cítit, pak nemá smysl takové šaty pořizovat.

Mezi oblíbené materiály u svatebních šatů kraluje krajka a transparentní materiály. Střih vybírejte podle toho, jak se bude hodit k postavě. Například pro drobnější ženy jsou skvělé šaty bez ramínek, pro vysoké ženy se hodí zase šaty se širšími horizontálními ramínky.

Pokud i tak chcete obléknout ve svatební den módní šaty, letos máte z čeho vybírat. Pro rok 2017 jsou moderní šaty s mašlí, a to kdekoliv - v pase, na rameni, na zádech apod. Na scénu se vrací také dominantní závoj a čím je nápadnější, tím je lepší. V kurzu jsou výšivky, 3D aplikace nebo úplně jednoduché, minimalistické šaty. Pokud nejste fanouškem sukní, v nejnovějších kolekcích najdete i několik krásných svatebních kalhot.

Svatební kytice

I květinových trendů je pro letošek hned několik. Květinám vévodí jednoznačně pivoňka, kterou lze bohužel sehnat jen 2 měsíce v roce. Pokud vám nevadí klasika, pak sáhněte po růžích, které jsou oproti pivoňkám dostupnější. Mezi něžné a romantické květiny patří hortenzie, hyacinty a orchidee v jemných pastelových barvách.

Toužíte-li po něčem originálním, doporučujeme sáhnout po netradičních materiálech, ze kterých si nechte vyrobit vysněnou květinu. Nebojte se například papírových kytiček, látkových kvítků nebo dokonce i knofllíčků.

Vybrali jste si květiny, ale nevíte, jak ji nechat uvázat? V letošním roce je trendy zejména elegance a jednoduchost svatebních květin.

Svatební dort

I svatební dorty podléhají každoročním novým trendům, ale ty většinou bývají hodně podobné. Letos se budou dorty k dostání od nejsvětlejší barev až po tmavé odstíny. Moderní jsou velké dorty doplněné o cupcakes.

Co se týče chuti, v létě je vhodná citronová chuť, která osvěží. Na podzim je ideální čokoládová nebo kávová chuť.

Ať už se u svatebních příprav budete řídit módními trendy nebo ne, záleží opravdu jen na vás. Nejdůležitější je, aby se to líbilo vám a je opravdu jedno, zda máte svatbu vyzdobenou podle nejnovějších trendů či nikoliv. Hlavní je, že si svůj svatební den se svým partnerem užijete naplno a nikdy na něj nezapomenete.