6 kousků, které vám nesmí v šatníku chybět

Známe to každá, pokaždé když otevřeme skříň přijde nám, že v ní nic není. A je jedno, jestli je plná k prasknutí nebo je v ní věcí tak akorát, zkrátka nemáme co na sebe. Tohle jen tak změnit nepůjde, ten pocit tady bude stále, ale je pár kousků, které vám nesmí ve skříni chybět a do kterých je dobré investovat.

Jakých 6 kousků to je?

 • kvalitní kabelka
 • kožené boty
 • trenčkot
 • sako
 • bílá košile
 • malé černé

Kvalitní kabelka je základ

Říká se, že každá žena by měla investovat do kvalitní kabelky. Důležité je vybrat správně. Klíčové je, aby byla kabelka bez ozdob, díky tomu ji budete moci nosit se všemi trendovými vlnami, které postupně přicházejí a odcházejí. Taková kabelka se stane nadčasovým doplňkem pro vše outfity. Doporučujeme lady kabelku - pevný tvar, krátké uši.

Kožené boty do práce i na párty

Stejné pravidlo jako u kabelky platí i při výběru kožených bot. Vybírejte jednoduchý tvar bez zbytečných ozdob. Obecně kožené boty nikdy nevyjdou z módy a můžete s nimi doplnit model do práce, školy i na večírek.

Skvěle padnoucí trenčkot

Nejprve správný výběr barvy, volte nadčasové neutrální barvy jako jsou černá, šedá, modrá a béžová. Poté přichází na řadu výběr střihu. Univerzální je kabát přepásaný středně širokým páskem. A čím nic nezkazíte, je jedna řada knoflíků.

Čemu se vyvarovat. Dvě řady knoflíků mohou opticky rozšiřovat a slušivé také nejsou kapsičky v úrovni prsou, opět dochází ke zvětšení této partie.

 • Proto vždy myslete na zlaté pravidlo: čím jednodušší střih, tím lépe. Vsaďte na kvalitu materiálu, aby jednoduchý střih vynikl.

Univerzální bílá košile

Kvalitní bílá košile je must have kouskem. Košile musí být lehce projmutá a s dokonalým límečkem. Inspirujte se u módní návrhářky Caroliny Herrery, která je královnou bílých košilí. Za zvážení stojí kapsy v úrovni prsou.

Co se nikdy nesmí dít - rozvírání košile. To je varovný signál, že vám je košile malá a je potřeba najít takovou, která vám bude skvěle padnout.

Malé černé

Little black dress. Jedná se o univerzální šaty, které využijete v celé řadě příležitostí. Střihů je nepřeberné množství a tak si každá žena najde ty pravé. Proto vám poradíme pár tipů a triků.

 • Matný materiál - zeštihluje, lesklá - přidává na objemu.
 • Nesmějí úplně obepínat postavu, nejsou povolené žádné zářezy od spodního prádla nebo silonek.
 • Výstřih do V prodlužuje, lodičkový rozšiřuje ramena a kulatým výstřihem nic nezkazíte.
 • Výstřih do čtverce přidá na objemu horní partii a stojáček vám zkrátí krk.
 • Šaty bez rukávů prozrazují věk a mini délka není vhodná na pracovní příležitosti.

Blazer nebo elegantní sako

Každá žena musí mít ve své skříni tmavé dámské sako. Opět dbejte na výběr kvalitního nemačkavého materiálu. Vybírejte mezi saky s užšími klopami, které opticky zužují postavu a s jednořadým zapínáním.

Jak poznat, že vám sako špatně padne? Sako by vám mělo sedět přes ramena i boky. Pokud se sako na zadní části krabatí, objevují se varhánky horizontální, je vám sako malé. Další problémem jsou varhánky vertikální, to znamená, že vám táhne podšívka.