Jak přežít podzim ve zdraví a pohodě?

Léto je zřejmě nadobro fuč. Ochladilo se, dny se začínají krátit a podzim pomalu začíná nastupovat v plné síle. No pokud nejste fanouškem větrných a deštivých podzimů, přinášíme pro vás pár tipů, jak si toto období zpříjemnit, přežít ho ve zdraví a psychické pohodě.

No co si budeme povídat, mnoho z nás upadá do depresivních stavů, jakmile se ochladí, před námi je několik měsíců zimy a hezké počasí se sluníčkem v nedohlednu. Ale i podzim se dá přežít v pohodě. Jen je třeba vědět, jak na to.

Nepusťte si stres k tělu

Osvojte si jakoukoli antistresovou techniku, která vám pomůže přenést se přes všechny starosti. Skvělou volbou jsou relaxace, meditace, jóga, ale i antistresový míček či cokoli jiného, co vás baví a dokážete u toho od všeho vypnout. Vyhraňte si na konkrétní aktivitu dostatek času a dělejte to na sto procent. Pamatujte, že energii nemůžete jen vydávat, ale ji i čerpat a pohyb nebo relaxace je k tomu jako stvořená.

Pochvalte se

Chválit se je vlastní všem úspěšným lidem. Nemusíte se chválit veřejně, postačí jen v duchu. Každopádně oceňte se za to, co jste každý den zvládli. A i když se vám v daný den něco nepovede, najděte alespoň drobnost, která se vám povedla, co jste zvládli, co jste stihli, že jste jen někomu darovali pouhý úsměv apod. Tím přepnete negativní myšlení na pozitivní. Je důležité najít na každém dni to hezké.

Dostatečně spěte

Spíte dostatečně? Každý člověk ví, kolik hodin spánku potřebuje, aby se cítil v pohodě. Pokud spíte málo, změňte to. Tělo si potřebuje odpočinout a mysl taky. Vyspěte se proto dorůžova, vyspaným lidem jde všechno hravě od ruky.

Popovídejte si

Cítíte se pod psa? To je v pořádku. Stejně jako je v pořádku se z toho vypovídat. Pokud nemáte nejlepší náladu, doporučujeme vyrazit někam s kamarády. S nimi přijdete na jiné myšlenky, případně se z toho vypovídat.

Choďte pravidelně na procházky

Pravidelné procházky podzimní přírodou jsou prostě nádherné. Pokud se vymlouváte, že nemáte čas, půlhodinku si najde skutečně každý. Vyrazte na čerstvý vzduch, provětrejte hlavu. Uvidíte, že se vám to vrátí a nálada se zlepší jak nic.

I hudba je lék

Poslouchání rytmické a harmonické hudby dokáže navodit hezkou atmosféru. Už staří Indové říkali o hudbě, že je lék.

Dopřejte si koupel či masáž

Koupele i masáže mají relaxační účinky. Dokážou uvolnit tělo i mysl. Proto si při pochmurném počasí napusťte horkou koupel, do které si přimíchejte mořskou sůl, šumivou bombičku nebo éterický olej. Po koupeli jemně vmasírujte nějaký olejíček nebo krém, který dodá pokožce hydrataci. Začněte chodit také na pravidelné masáže, díky kterým se zbavíte ztuhlých svalů a pomohou vám s celkovým uvolněním.

Jezte chytře

Prohřejte se na podzim i zevnitř. Doplňte vitaminy i antioxidanty a to nejlépe přírodní cestou. Začněte zobat mandle, kešu oříšky, pupalkový olej. Do snídaně si přidávejte skořici. Pokud vám nevadí pálivé, tak si přidávejte do hlavních jídel chilli.

Člověk by měl být v pohodě celoročně. Je jedno, zdali je léto nebo jiné roční období. Vyzkoušejte alespoň některých z našich tipů, určitě vám s vylepšením nálady a přečkání podzimu pomohou.